För att få tillgång till den exklusiva delen i "Kickstarta din daytrading" ska du skapa ett aktivt konto hos Markets.com eller eToro. När det är gjort får du tillgång till våra allra bästa trading-verktyg. Bland annat får du:
Gå vidare i kursen genom att trycka på den orangea knappen nedan. Eller läs vidare om allt exklusivt material som ingår i kursens andra del.
Har du ont om tid men vill ändå handla aktivt? Detta är en effektiv aktiestrategi som historiskt har presterat bättre än den breda aktiemarknaden. Vi visar allt från hur du scannar efter aktierna till när du både ska köpa och sälja dem. Det är en färdigpackad strategi som kommer ge dig en stor fördel i marknaden!
Visste du att personen med högst IQ i Europa är svensk och heter Andreas Hurtig? Inte minst, är Andreas en av Sveriges bästa traders.
I denna exklusiva inspelning berättar han för första gången detaljerat om sina trading-metoder. Han avslöjar bland annat hur han tradar svenska småbolag med stor framgång och han visar även vad han kallar för "The perfect setup".
Andreas Hurtig delar med sig av sina bästa tips inom trading i ett exklusivt inspelat webinar.
“I den exklusiva delen av Kickstarta din daytrading får du de trading-verktygen som ligger oss allra varmast om hjärtat. Dessa kan hjälpa dig med att ta din trading till en ny nivå”
- Robin Eriksson, Country Manager, Daytrading.se
I vår trading-kanal Nordic Traders skickar vi ut beprövade köpsignaler till våra medlemmar, helt kostnadsfritt. Du kan gå med i Trial-gruppen redan nu.
Våra signaler bygger på backtestade strategier och har stor historisk avkastning. För att bli medlem av vår VIP-kanal och därmed få alla våra signaler, utan försening, ska du ha ett aktivt Markets- eller eToro-konto.
"Tack för en väldigt bra gratiskurs. Jag har lärt mig mer på de 4 lektionerna än jag har de senaste 2 månaderna med YouTube och böcker."
— Preeben Aas.
Tamaki Trader är en robot som kan handla automatiskt på börsen och som du kan börja använda direkt. Tamaki Trader är utvecklad av daytrading.se och utnyttjar bland annat en ränteskillnad mellan amerikanska dollar och japanska yen. Denna ränteskillnad har storbankerna använt i åratal för att tjäna pengar och metoden kallas "the yen carry trade".
Denna kraftfulla strategi används av professionella traders över hela världen. Anledningen är enkel: Den är simpel och fungerar. I den andra delen av "Kickstarta din daytrading" lär vi dig hur du handlar med den. Som du kommer att se fungerar den överraskande ofta!
Med ett aktivt konto på Markets får du dessutom FULLSTÄNDIG TILLGÅNG till hela kursen ”Lär dig att handla valuta med en kraftfull indikator”. I kursen får du ett erbjudande på indikatorn som det tog brittiske Sarid Harper nästan 9 år att utveckla. Den visar nivåer där stora banker är redo att handla och den används med framgång av traders och fonder över hela världen. Indikatorn fungerar också till större aktier, råvaror, kryptovaluta m.m.
Detta är en utmärkt kurs att ta när du är färdig med Kickstarta din daytrading!
Om du vill få allt exklusivt material i den andra delen av Kickstarta din daytrading gör du följande:
Du meddelar oss att du har ett konto via någon av de orangea knapparna på denna sida.
När vi har godkänt din ansökan får du tillgång till allt material i Kickstarta din daytrading.
Daytrading.se har en aktiv support så om du har några frågor om kursen eller trading i allmänhet är du välkommen att kontakta oss. På vardagar kan du chatta med oss eller skicka ett mail så svarar vi så snabbt som möjligt. Du kan se hur du kontaktar oss här.
För att få tillgång till den andra delen av "Kickstarta din daytrading" ska du göra en insättning på ditt Markets- eller eToro-konto och handla på detta. Detta är dina pengar som kan användas till att göra dina första trades. De flesta traders sätter in minst 1000 USD, då mindre belopp begränsar din handelsfrihet vid margin-handel. Det är också möjligt att sätta in mindre. De insatta pengarna är dina som du kan handla för och ta ut igen när du vill. Förhoppningsvis med en vinst. Vi förväntar oss också att du är en aktiv handlare på plattformen. Markets är sponsor för kursen och hoppas naturligtvis på aktiva kunder.
Hävstångsprodukter som används i denna kurs passar inte alla. Handla inte för pengar som du inte har råd att förlora och sök extern och kvalificerad rådgivning om du inte förstår riskerna. Denna kurs erbjuder inte individuell investeringsrådgivning. Historisk avkastning garanterar aldrig framtida avkastning. Du kan eventuellt läsa mer om vad handel med hävstångsprodukter innebär här.
support@daytrading.se
© 2024 daytrading.se | Om oss